XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019

1. Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej. Niech ten dzień stanie się prawdziwie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym – za dekoracje w kościele, Służbie liturgicznej ołtarza, Panu organiście, panom kościelnym. Dzisiejsza niedziela, to również Dzień Papieski obchodzony w całej Polsce. Po Mszach św. istnieje możliwość złożenia ofiary na Fundusz Stypendialny – Dzieło Nowego Tysiąclecia

2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam od poniedziałku do piątku, po Mszy św., w środy w łączności z nowenną. Dzieci zapraszam szczególnie we wtorki i czwartki. W soboty i niedzielę zachęcam do modlitwy rodzinnej – we wspólnotach domowych.

3. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe za naszych zmarłych. (proszę zaznaczyć dzień lub dni). Wymienianki roczne można składać tylko w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlić od 1i2 listopada na cmentarzu, a do 8 listopada po mszach św. w dni powszednie na koronce do Bożego Miłosierdzia.

4. Za tydzień odpust ku czci św. Urszuli i Towarzyszek w Szemborowie połączony z uroczystością 100 – lecia konsekracji kościoła. Msza św. odpustowa o godz. 11.00

5. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną organizuje szkolenie dla operatorów kamer video i fotografów. Wspomniane szkolenie w archidiecezji gnieźnieńskiej organizowane jest raz w roku. Tegoroczne odbędzie się w środę 13 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2). Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie fotografujący w czasie celebracji liturgicznych są zobowiązani do ukończenia powyższego szkolenia, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia władzy duchownej. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 8 listopada 2019 r. włącznie.

6. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcam do nabycia.

Ks. Krzysztof Matuszak