XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam od poniedziałku do czwartku, po Mszy św., w środy w łączności z nowenną.

2. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe za naszych zmarłych. (proszę zaznaczyć dzień lub dni). Wymienianki roczne można składać tylko w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlić 1i2 listopada na cmentarzu, a do 8 listopada po Mszach św. w dni powszednie na koronce do Bożego Miłosierdzia.

3. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary w III Niedzielę miesiąca.

4. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcam do nabycia. Dzisiaj z dodatkiem na nowy miesiąc.

5. Na balaskach wyłożone są kalendarze misyjne w cenie 6 zł.

6. W tym tygodniu przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W piątek Msze św. o 8.00 w kościele oraz o 11.00 na cmentarzu w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy św. procesja za zmarłych. Na cmentarzu możliwość złożenia ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Przypominam, że od 1-8 listopada istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy za zmarłych. Skorzystajmy z tej możliwości, którą daje nam Kościół. Przypominam, że 1 listopada jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W sobotę natomiast obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 11.00 na cmentarzu z procesją oraz o 18.00 w kościele.

7. Przy tej okazji dziękuję za regulowanie należności cmentarnych. Do tej pory jednak pozostało jeszcze 150 nieopłaconych, zaległych grobów.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzę w czwartek od godz. 9.00. Dzieci proszę o skorzystanie ze spowiedzi św. w czwartek lub wcześniej.

9. Jak widać trwają prace przy odwodnieniu naszej świątyni. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom za ogromną pomoc i proszę o dalszą. Kilku Paniom natomiast dziękuje za przygotowane posiłki, dostarczane na plebanię słodkości do kawy. Dziękuje też naszemu sklepowi w Wólce za słodkości.

Ks. Krzysztof Matuszak