I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

1. Do przyszłej niedzieli dzieci mogą wysyłać zdjęcia wieńców adwentowych na adres mailowy naszej parafii: strzalkowo@archidiecezja.pl Rozstrzygnięcie konkursu w III niedzielę adwentu, po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Chrystusem. Serdecznie zapraszam na roraty, nie tylko dzieci. Roraty będą we wtorki, czwartki i piątki.

3. W kościele wystawiona jest skrzynka na wystrój świąteczny kościoła. Serdecznie już dziś dziękuję za składane ofiary.

4. Od środy, w kaplicy Matki Bożej, wystawiony będzie kosz, do którego można składać produkty spożywcze, słodycze i produkty chemiczne „Dla tych, którzy mają mniej...” w ramach naszej parafialnej solidarności.

5. Podczas uroczystych nieszporów poświęciłem opłatki na stół wigilijny. Są również świece Caritas. Małe po 7 zł, duże po 13. Można je nabyć w biurze parafialnym.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi św. od godz. 17.15, potem przygotowanie do rorat. Chorych odwiedzę przed świętami Bożego Narodzenia.

7. W środę, po Mszy św. zapraszam na spotkanie Wspólnotę Żywego Różańca. Przed Mszą św. tradycyjnie różaniec w intencji rodzin naszej parafii.

8. II Niedziela Adwentu jest tradycyjnie w Kościele obchodzona jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściach będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na ten cel.

9. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcam do nabycia.

Ks. Krzysztof Matuszak