XIX Niedziela zwykła

9.08.2020

1. Przypominam, że nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń.

2. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość I komunii św. pięciorga dzieci z naszej Parafii. Dzieci i ich najbliższych obejmijmy naszą modlitwą. Dziękuję serdecznie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła i terenu wokół na dzisiejsza Uroczystość. Raz jeszcze dziękuję wszystkich Rodzicom za „dar ołtarza”. To komplet nowych lekcjonarzy.

4. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. - MB Zielnej. Msze św. wg porządku niedzielnego i dodatkowa Msza św, ślubna o godz. 17.00. Na każdej przedpołudniowej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

5. W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Czciciel św. Jana Pawła II serdecznie zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Świętego.

6. Przyszłą niedzielę, na prośbę Episkopatu Polski, przeżywać będziemy jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiar.

7. Juz dzisiaj informuje, że Msza św. dożynkowa – dziękczynna za tegoroczne zbiory i w intencji naszych rolników , będzie tradycyjnie w I niedzielę września (6.09). o godz. 11.30.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na kontener na cmentarzu od mieszkańców Stawu II . Zebrano 286 zł i 86 gr.