XXI Niedziela zwykła

23.08.2020

1. Przypominam, że nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń.

2. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego.

3. Bóg zapłać za złożone ofiary w III Niedzielę miesiąca. Zebraliśmy 975 zł. Dziękuje również za ofiary zebrane w ramach solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Zebraliśmy 364,50 zł.

4. Chciałbym również, żebyśmy jako wspólnota włączyli się w pomoc Krzysiowi Antczakowi z Szemborowa, który od trzech lat bardzo poważnie choruje. W gablocie jest wywieszony plakat ze szczegółami i zbiórki na stronie www.siepomaga.pl/krzys_antczak. Koszt takiej terapii to ok. 1,5 mln zł. Każda wpłata jest ważna. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie można również złożyć ofiary na ten właśnie cel, które potem przekażemy Rodzicom Krzysia. Z góry serdecznie dziękuję.

5. Msza św. dożynkowa – dziękczynna za tegoroczne zbiory i w intencji naszych rolników , będzie tradycyjnie w I niedzielę września (6.09). o godz. 11.30. W tym roku bez dzielenia się dożynkowymi chlebami ze względu na pandemię.

6. W tym tygodniu będzie Msza św. tylko w środę. Gdyby była potrzebna pomoc kapłana proszę kontaktować się z ks. proboszczem z Szemborowa.