XXIII Niedziela zwykła

6.09.2020

1. Przypominam, że nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń.

2. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za tegoroczne plony i modlimy się za naszych rolników i ogrodników.

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dla naszego sąsiada Krzysztofa Antczaka z Szemborowa. Do puszek zebraliśmy i wpłaciliśmy na konto: 2189 zł.

4. W przyszłym tygodniu druga grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tym Msza św. w Unii będzie pół godz. wcześniej – o 9.30.

1. We wtorek (8.09) przypada święto Narodzenia Matki Bożej. Podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziarna siewnego. Serdecznie zapraszam naszych rolników. W czwartek natomiast zapraszam czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Świętego.

2. Na prośbę Policji przypominam o często zdarzających się przypadkach oszustw metodą na „policjanta”, czy innych nawet związanych z pandemią koronawirusa – również na naszym terenie. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności. Policjanci prowadzący swoje działania, nigdy nie będą nas prosić o przekazanie pieniędzy.

3. Dzieci od dziś po Mszach św. mogą odbierać „obrazki – pomoce” w przeżywaniu niedzielnej Mszy św. Na każdym z nich jest umieszczone jakieś zadanie do wykonania.

4. W zakrystii Rodzice mogą odbierać formularze zgłoszeniowe dzieci, które w tym roku rozpoczną przygotowanie do I komunii św.

5. Jak widać, zakończyliśmy kolejny etap prac przy naszym kościele. Serdecznie dziękuję Panom za pomoc i za wspaniale wykonany kawał dobrej roboty. Wielkie Bóg zapłać!

6. Do przyszłej niedzieli dzieci mogą do zakrystii przynosić wypełnione książeczki niedzielne. Do końca Mszy św. pierwszokomunijnej.