XXVII Niedziela zwykła

4.10.2020

1. Przypominam, że nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń.

2. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie, od poniedziałku do piątku po Mszach św. w środę w łączności z Nowenną do Matki Bożej. W piątki na nabożeństwa zapraszam wszystkie dzieci. W soboty i niedziele gorąco zachęcam do modlitwy we wspólnotach domowych.

3. Bardzo gorąco zapraszam na Mszę św. odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej w przyszłą niedzielę (11 października) o godz. 12.00. Msze św. odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Henryk Jankowski – wieloletni misjonarz w Wenezueli.

4. W środę przypada święto Matki Bożej Różańcowej. Na msze św. zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca oraz dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I komunii św. Podczas Mszy św. poświęcę różańce. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele, połączone z wymianą tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.

5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Gonic za wpłatę na kontener. Zebrano 1010 zł. Kontenery już zostały zakupione. Będą 2 mniejsze – po 1100 l. Zostało jeszcze trochę pieniędzy zebranych przez mieszkańców naszych wiosek – jeśli pozwolicie przeznaczę je na trawę wokół kościoła.

6. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia. .

7. W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, Czcicieli św. Jana Pawła II zapraszam na Msze św. i na nabożeństwo.