XXVIII Niedziela zwykła

11.10.2020

Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej

1. Przypominam, że nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń.

2. Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Śląskiej. Niech ten dzień stanie się prawdziwie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym – za dekoracje w kościele, Służbie liturgicznej ołtarza, Panu organiście, panom kościelnym. Dzisiejsza niedziela, to również Dzień Papieski obchodzony w całej Polsce. Po Mszach św. istnieje możliwość złożenia ofiary na Fundusz Stypendialny – Dzieło Nowego Tysiąclecia

3. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie, od poniedziałku do piątku po Mszach św. w środę w łączności z Nowenną do Matki Bożej. W piątki na nabożeństwa zapraszam wszystkie dzieci. W soboty i niedziele gorąco zachęcam do modlitwy we wspólnotach domowych.

4. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe za naszych zmarłych. (proszę zaznaczyć dzień lub dni). Druki wyłożone są przy wejściach do kościoła. Wymienianki roczne można składać tylko w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlić 1i2 listopada na cmentarzu, a do 7 listopada po Mszach św. w dni powszednie na koronce do Bożego Miłosierdzia.

5. W środę przypada „Dzień Edukacji”. Nauczycielom i wychowawcom składam najlepsze życzenia.

6. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia.