XXIX Niedziela zwykła

18.10.2020

W związku z tym, że znaleźliśmy się w tzw. „czerwonej strefie” - w kościele może przebywać 56 osób , w kaplicy w Unii 15 osób!

W kościele bardzo proszę siadać jak poprzednio na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

1. Przypominam, że jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na Fundusz – Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 243,70 gr.

3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie, od poniedziałku do piątku po Mszach św. w środę w łączności z Nowenną do Matki Bożej. W soboty i niedziele gorąco zachęcam do modlitwy we wspólnotach domowych.

4. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe za naszych zmarłych. (proszę zaznaczyć dzień lub dni). Druki wyłożone są przy wejściach do kościoła. Wymienianki roczne można składać tylko w biurze parafialnym. Za zmarłych będziemy się modlić 1i2 listopada na cmentarzu, a do 7 listopada po Mszach św. w dni powszednie na koronce do Bożego Miłosierdzia. Co do cmentarza informacje w przyszłą niedzielę.

5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w III niedzielę miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję Marcinowi Przyjaznemu i Jego ekipie za szybkie i profesjonalne położenie trawy przy naszym kościele.

7. Ksiądz Prymas udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem.

6. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia.