XXX Niedziela zwykła

25.10.2020

W kościele może przebywać 56 osób, w kaplicy w Unii 15 osób!

W kościele bardzo proszę siadać jak poprzednio na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

1. Przypominam, że jest obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach.

2. W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z zaleceniami nie będzie w tym dniu, ani w Dzień Zaduszny ( 2.11) Mszy św. na cmentarzu. Stolica Apostolska wydała dekret na polecenie papieża Franciszka, że odpust za zmarłych w tym roku można uzyskać przez cały listopad, a nie tylko przez pierwsze osiem dni. Warunki uzyskania odpustu za zmarłych znajdziemy w gablocie i na naszej stronie internetowej. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny będziemy modlić się w kościele. Po każdej Mszy św. w te dwa dni oraz do przyszłej soboty (7.11) będziemy na koronce do Bożego Miłosierdzia modlić się za naszych bliskich zmarłych. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za regulowanie opłat cmentarnych. Bez opłat pozostało jeszcze 125 grobów.

3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie, od poniedziałku do piątku po Mszach św. w środę w łączności z Nowenną do Matki Bożej. Gorąco zachęcam do modlitwy w intencji ustania pandemii.

4. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać wymienianki jednorazowe za naszych zmarłych. (proszę zaznaczyć dzień lub dni). Druki wyłożone są przy wejściach do kościoła. Wymienianki roczne można składać tylko w biurze parafialnym.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary w III niedzielę miesiąca. Zebraliśmy 745 zł.

6. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia. Dziś z dodatkiem na nowy miesiąc.

7. W Dzień Zaduszny Msze św. O godz. 11.00 i 18.00 w kościele.