I Niedziela Adwentu

29.11.2020

W kościele może przebywać 25 osób, w kaplicy w Unii 6 osób!

W kościele bardzo proszę siadać jak poprzednio na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Panem. We wtorki i czwartki serdecznie zapraszam na Msze św. ku czci Matki Bożej w Adwencie – tzw. Roraty. W tym roku szczególnie dla dorosłych. Na Msze św. Roratnie można przynieść świece. Dzieci, jeśli przyjdą mogą zabrać ze sobą lampiony. Wykorzystajmy dobrze czas adwentu, żeby przygotować się na święta Bożego Narodzenia!

2. Po Mszach św. w biurze można nabyć świece Caritas: duże w cenie 14 zł., małe po 7 oraz poświęcone opłatki.

3. Od dzisiaj w Internecie na stronie www.oddanie33.pl rozpoczynają się 33-dniowe rekolekcje. Jak piszą organizatorzy to „Ratunek na te czasy”. Serdecznie zachęcam, żeby skorzystać z tej propozycji.

4. Zachęcam również dzieci, by skorzystały ze specjalnie dla nich przygotowanych rekolekcji adwentowych online. Rekolekcje będą trwały przez cały adwent. Link do rekolekcji znajdziemy tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCjr_Ud0rpJwaKeqBjRxo6Sw/featured

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące rekolekcji znajdziemy na naszej stronie internetowej w zakładce: Aktualności.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi św. Od godz. 17.30. Chorych odwiedzam na zaproszenie.

6. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia. Dzisiaj z dodatkiem na nowy miesiąc.

7. Na balaskach są wyłożone książki „Powróćmy na Eucharystię”. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i ważnych informacji o sprawowaniu liturgii, postawach i gestach, naczyniach liturgicznych, szatach czy księgach, jak również modlitwy, które mogą nam pomóc lepiej przygotować się do uczestnictwa w liturgii. Gorąco polecam. Dobrowolna ofiara.