II Niedziela Adwentu

6.12.2020

W kościele może przebywać 25 osób, w kaplicy w Unii 6 osób!

W kościele bardzo proszę siadać jak poprzednio na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

1. Trwamy w adwencie. We wtorki i czwartki serdecznie zapraszam na Msze św. ku czci Matki Bożej – tzw. Roraty. W tym roku szczególnie dla dorosłych. Na Msze św. Roratnie można przynieść świece. Dzieci, jeśli przyjdą mogą zabrać ze sobą lampiony. Wykorzystajmy dobrze czas adwentu, żeby przygotować się na święta Bożego Narodzenia! We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Po Mszach św. w biurze można nabyć świece Caritas: duże w cenie 14 zł., małe po 7 oraz poświęcone opłatki.

3. W Internecie na stronie www.oddanie33.pl trwają 33-dniowe rekolekcje. Jak piszą organizatorzy to „Ratunek na te czasy”. Serdecznie zachęcam, żeby skorzystać z tej propozycji.

4. Zachęcam również dzieci, by skorzystały ze specjalnie dla nich przygotowanych rekolekcji adwentowych online. Link do rekolekcji znajdziemy tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCjr_Ud0rpJwaKeqBjRxo6Sw/featured

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące rekolekcji znajdziemy na naszej stronie internetowej w zakładce: Aktualności.

5. Jest nowy numer przewodnika katolickiego. Zachęcam do nabycia. Dzisiaj z dodatkiem na nowy miesiąc.

6. Ogłaszam rodzinny konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szopki mogą wykonywać całe rodziny. Rzecz jasna trzeba zdążyć do Bożego Narodzenia. Jedno zdjęcie żłóbka proszę przesłać na adres mailowy strzalkowo5@archidiecezja.pl. Termin nadsyłania zdjęć upływa 28.12.2020 o godz. 12.00. Przewidziane są nagrody. Zdjęcia proszę przesyłać z programów do odbierania/wysyłania poczty, a nie przez naszą parafialną stronę internetową. Powodzenia. Wszystkie zdjęcia pojawią się na stronie parafii. Proszę zastrzec przy wysyłaniu zdjęć, jeśli ktoś nie życzy sobie umieszczać jego danych pod zdjęciem