Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

28.03.2021

W kościele może przebywać 20 osób !

W kościele bardzo proszę siadać na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

Msze św. z Unii zostały przeniesione do Stawu – godz. 10.00

1. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym., Serdecznie zapraszam.

2. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego oraz na świąteczny wystrój świątyni.

3. Możliwość spowiedzi św. przed Mszą św. od godz. 17.30 do środy włącznie. Chorych odwiedzam na zaproszenie. Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie zdążyli się pojednać z Panem Bogiem. Przypominam również, że w tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – proszę skorzystać ze spowiedzi św. do środy, by móc w Wielki Piątek przyjąć komunię św.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy obchody Świętego Triduum Paschalnego. To najświętszy czas w Kościele. Te szczególne 3 dni rozpoczynają obchody Świąt Wielkiej Nocy! Zapraszam na wspólną modlitwę, oczywiście z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. W kościele może przebywać 20 osób. Siadamy w wyznaczonych miejscach. Można uczestniczyć w liturgii również poza świątynią z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu. Jeśli będzie taka potrzeba z komunią św. wyjdę na zewnątrz kościoła. Te szczególne 3 dni rozpoczynają obchody Świąt Wielkiej Nocy !

- Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Dzień Ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy.

- Wielki Piątek – Dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy św. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, która składa się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, uroczystej Modlitwy Powszechnej i Komunii św. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły (nie ma dyspensy)

- Wielka Sobota – Uroczysta Liturgia rozpocznie się o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i Paschału, potem Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa i Liturgia Chrzcielna. Na liturgię przynieśmy świece. Ze względu na obostrzenia po Liturgii w Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji wokół kościoła.

5. Niedziela Wielkanocna – Msza św. o godz. 7.00, 10.00 oraz o 11.30 w Stawie.

6. W Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę zapraszam na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. Kościół będzie otwarty od godz. 10.00.

7. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcam do nabycia.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół świąteczny będzie przebiegać wg następującego planu:

- Godz. 9.00 – Chwałkowice – przed świetlicą

- godz. 9.10 – Gonice – przed świetlicą

- godz. 9.20 – Unia – przy figurze

- godz. 9.30 – Goniczki – przy stawku

- godz. 10.00 i 10.30 wokół kościoła

Bardzo proszę, by zachować odpowiedni dystans 1,5-2 m. + maseczki.

9. Dla tych, którzy nie będą mogli przynieśc potraw do poświęcenia, na naszej stronie internetowej załączona będzie modlitwa błogosławieństwa potraw na stół świąteczny.

10. Na balaskach wyłożone są Przewodniki po Triduum Paschalnym. Wierzę, że to dobra pomoc w przeżyciu tych Świętych Dni, niezależnie czy podczas liturgii w kościele, czy uczstnicząc przed telewizorem czy ekranem komputera.

11. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary w III niedzielę miesiąca.