Zmartwychwstanie Pańskie

4.04.2021

W kościele może przebywać 20 osób !

W kościele bardzo proszę siadać na wyznaczonych przez pocztówki miejscach. Pokaże to ile jest jeszcze wolnych miejsc.

Msze św. z Unii zostały przeniesione do Stawu – godz. 10.00

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoim błogosławieństwem i nowym życiem! Jezus zapewnia nas: „Ja żyje, i wy żyć będziecie”! Niech to będą, pomimo pandemii, święta pełne radości, pokoju, otwartości na drugiego człowieka. Dzielmy się ze wszystkimi przesłaniem z dzisiejszej Ewangelii: „Nie bójcie się”! Oby w naszych sercach było jak najmniej strachu, a zakrólował Jezusowy pokój!

1. Serdeczne podziękowania dla Pań: Eli i Magdaleny – kwiaciarek ze Strzałkowa, które wraz z Panią Moniką przygotowały tegoroczny Grób Pański. Dziękuje przy tej okazji za złożone ofiary na ten cel.

2. Równie serdeczne podziękowania dla Pań Danuty i Doroty za świąteczne przyozdobienie naszego kościoła, nie tylko na dzisiejsza uroczystość ale i w ciągu roku.

3. Bardzo dziękuję lektorom i ministrantom: Szymonowi, Filipowi, Piotrowi, Fabianowi, Nikodemowi i Pawłowi, za przygotowanie tzw. Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

4. Wielkie dzięki dla Panów: Grzegorza, Michała i Tadeusza za naprawienie furtki wejściowej na teren kościoła.

5. Bardzo gorące podziękowania należą się również Służbie liturgicznej Ołtarza – Lektorom i ministrantom. Wiele pracy włożyli w przygotowanie obchodów Świętego Triduum Paschalnego.

6. W drugi dzień świąt, Msze św. wg porządku niedzielnego.

Na stoliczkach, przy płynie do dezynfekcji rąk, są wyłożone maseczki. Kto potrzebuje, prosze się częstować wychodząc z kościoła.