Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej
Staw I

Ogłoszenia parafialne na IV Niedziele Wielkiego Postu

Niedziela, 19 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedziele Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św., Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

 2. Jest nowy numer Przewodnika Katolickiego. Zachęcam do nabycia.

 3. Serdecznie dziekuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce dla Ukraińskich dzieci, organizowanej przez Lokalne Centrum Wolontariatu w Strzałkowie. Dary można składać jeszcze dziś do Gorzkich Żalow.

 4. Bóg zapłać również za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 5. W piątek 24.03. obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Podczas Mszy św. będzie możliwość odnowienia lub rozpoczęcia, do czego gorąco zachęcam, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrozone. Polega ona na odmówieniu przypisanej codziennej modlitwy oraz na odmówieniu 1 dziesiątka różańca. Tak niewiele, a tak wiele możemy zdziałać. Serdecznie zachęcam. Więcej szczegółów pod adresem https://www.duchowa-adopcja.pl/

 6. Od przyszłej soboty rozpoczynamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje. Potrwają do środy i zakonczone bedą spowiedzia św. Parafialną. Rekolekcje poprowadzi ks. Wenancjusz Zmuda z Bydgoszczy. Zaplanujmy sobie ten czas, żeby dobrze przygotować się do Świąt Paschalnych. Składka w dni rekolekcyjne przeznaczona będzie dla Rekolekcjonisty. W związku z tym, że rekolekcje szkolne były przed Nawiedzeniem Matki Bożej, na nauki zapraszam również dzieci.

 7. Za dwa tygodnie 2.04. będziemy przezywać Niedzielę Palmową. Pomyślmy powoli o przygotowaniu palm. W związku z tym ogłaszam konkurs dla dzieci na najbardziej oryginalną palmę. (najbardziej kolorową, najwyższą, itp. ... ). Palmy można przygotowywać w gronie rodzinnym lub indywidualnie. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień Świąt Wielkanocnych.

 8. Zagadka dla dzeci: Jaka uroczystość obchodzimy w kościele 25 marca?

   

  ks. Krzysztof Matuszak

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele

Staw: 8.00; 11.30

Unia: 10.00

Dni powszenie

Staw: 18.00

Spowiedź

Przed każdą Mszą Świętą

BIURO PARAFIALNE

Po każdej Mszy Świętej