Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej
Staw I

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 26 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023

 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św., Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

 2. Serdecznie dziekuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce dla Ukraińskich dzieci, organizowanej przez Lokalne Centrum Wolontariatu w Strzałkowie.

 3. Bóg zapłać również za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 4. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje. Potrwają do środy i zakonczone bedą spowiedzia św. Parafialną. Rekolekcje poprowadzi ks. Wenancjusz Zmuda z Bydgoszczy. Zaplanujmy sobie ten czas, żeby dobrze przygotować się do Świąt Paschalnych. Składka w dni rekolekcyjne przeznaczona będzie dla Rekolekcjonisty. Na nauki zapraszam również dzieci.

 5. W środę dzień naszej parafialnej spowiedzi św. przed wielkanocą. Rano od 9.30 -10.00 i wieczorem po Mszy św. do godz. 19.30.

 6. Za tydzień (2.04.) będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Pomyślmy o przygotowaniu palm. W związku z tym ogłaszam konkurs dla dzieci na najbardziej oryginalną palmę. (najbardziej kolorową, najwyższą, itp. ... ). Palmy można przygotowywać w gronie rodzinnym lub indywidualnie, proszę również o ich podpisanie i przyniesienie na godz. 11.30. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień Świąt Wielkanocnych. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

 7. W tym tygodzniu równiez spowiedzi św. W naszym dekanacie: w poniedziałek w Brudzewie i w Skarboszewie, w czwartek Ostrowo i Szemborowo, w piątek Graboszewo i w sobotę w Strzałkowie.

 8. Zagadka dla dzeci: Jak inaczej nazywa się Niedzielę Palmową?

   

  ks. Krzysztof Matuszak

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele

Staw: 8.00; 11.30

Unia: 10.00

Dni powszenie

Staw: 18.00

Spowiedź

Przed każdą Mszą Świętą

BIURO PARAFIALNE

Po każdej Mszy Świętej